Túl keveset ittunk, túl sok sós vagy nehéz ételt ettünk, futottunk egy kiadósat - ezekkel már mindenki találkozott, és mind olyan okok, amelyektől szomjasnak érezhetjük magunkat. Emellett viszont vannak olyan betegségek, egészségügyi problémák, amelyek szintén fokozott szomjúságérzetet okozhatnak.
Cukorbetegség

A diatbétesz növelheti a kiszáradás kockázatát, különösen, ha még nem tudunk róla. Amikor a vércukorszint túl magas, a szervezet arra készteti a veséket, hogy több vizeletet termeljenek. Emiatt többet járunk a mosdóba, tehát több folyadékot vesztünk, és gyakrabban érezzük szomjasnak magunkat. Ha emellett fogyunk, gyakran szédülünk, és feszültek vagyunk, menjünk orvoshoz, és méressük meg a vércukor szintünket.

Menstruáció

Vannak nők, akik a menstruációs vérzésük alatt úgy érzik, hogy állandóan szomjasak. Semmi gond, ez teljesen normális, különösen, ha a vérzésünk erős - az ösztrogén és a progeszteron szintje is befolyásolhatja a folyadékháztartást.

Szájszárazság

A xerosztómia néven is ismert állapot során a nyálmirigyek nem termelnek elég folyadékot, ami miatt szánk kiszárad, és állandóan innunk kell. Tünetek lehetnek még a rossz lehelet, a rágási nehézségek és a nyál besűrűsödése is - szerencsére az állapot gyógyszeres kezeléssel megszüntethető. A szájszárazság más betegségek tünete is lehet, így ha tartósan tapasztaljuk, beszéljünk róla egy szakemberrel.

Alacsony vérnyomás

A krónikus stressz akár alacsony vérnyomást is okozhat, ilyenkor pedig zavartak, kedélybetegek, szorongóak lehetünk - és extrém módon szomjasak. Ilyenkor szervezetünk próbál több vizet juttatni a véráramba, hogy ilyen módon emelje meg a vérnyomásunkat. Erre a legjobb hosszú távú megoldás, hogy keresünk valamilyen stresszoldó tevékenységet.